Tipy a triky, ako si správne vybrať nový nábytok

Obývacia stena
5 534

Životnosť nábytku, ktorý máte doma, už pomaly končí a ak chcete využiť aktuálne zľavy, teraz máte možnosť vybrať si z množstva kvalitného nábytku. Pri výbere nábytku sa ale nenechajte zlákať len nízkymi cenami. Dôležitá je kvalita materiálu, z ktorej je nábytok vyrobený.

Ako si teda správne vybrať nový nábytok?

Farebné prevedenie nábytku

Akej farby máte podlahy v miestnostiach, v ktorých chcete meniť nábytok? Aj farba podlahy zohráva dôležitú úlohu pri výbere nábytku. Nový nábytok nesmie byť v rovnakom farebnom prevedení, v akom je podlaha. Samozrejme, je dôležité farebné prevedenie nábytku prispôsobovať farbe podlahy. Pre zjednodušenie nákupu odporúčame z papierov od podlahy (ktoré ste dostali pri kúpe) zistiť, aké morenie má podlaha. Ideálne je, ak si z domu vezmete vzorku podlahy priamo do predajne, kde nábytok predávajú. Ak žijete v Topoľčanoch, nakupujte nábytok v Topoľčanoch. Nezaplatíte tak príliš veľa peňazí za odvoz.

Rozmery

Plánujete meniť komplet celé vybavenie miestnosti, alebo len časť? Aj na túto otázku si odpovedajte pri výbere nového nábytku. Ak v miestnosti niečo ostáva, okrem prispôsobenia farebného prevedenia je dôležité vedieť aj aké maximálne rozmery si budete môcť dovoliť. Nesmie sa stať, že kúpite nábytok nevyhovujúceho rozmeru. Ak napríklad plánujete kúpiť novú obývaciu stenu, musíte vedieť, aký maximálny možný rozmer si môžete dovoliť.

Ak v miestnosti ponechávate nejaký nábytok, zakreslite si rozmery miestnosti, ale aj rozmery nábytku. Takto jednoduchšie vyberiete nový nábytok a zároveň aj doplnky.

Pri výbere firmy si prečítajte recenzie, popýtajte sa známych a ak aj známi majú skúsenosti s nejakým nábytkárstvom, môžu vám poradiť. Zároveň je veľmi dôležité nový nábytok zladiť so štýlom bývania, v akom máte interiér zariadený. Ideálne, aby všetky miestnosti boli zladené do jedného štýlu.