Dva typy schodov, ktoré vynikajú svojou kvalitou a dizajnom

Drevené schodište
5 594

Prekonávanie výškových rozdielov v rámci jednej domácnosti nám umožňujú schody. Aby nám vydržali niekoľko rokov, nesmieme sa báť šetriť na nich a hlavne, musíme vyberať také, ktoré nám zapasujú do interiéru a budú sa hodiť k štýlu bývania.

Tieto dva typy schodov, ktoré vám bližšie predstavíme, patria k najobľúbenejším a ľudia si ich najčastejšie vyberajú, aby im skrášľovali ich domácnosti.

Samonosné drevené schodište

Vysoká kvalita, spoľahlivosť a hlavne stabilita charakterizujú kvalitné samonosné drevené schodište. Môžeme ich nájsť aj pod názvom mlynárske schody. Tie sa ale využívajú hlavne v drevených domoch, v drevodomoch, kde krásne zapadnú k ostatnému zariadeniu. Keď je interiér zariadený v minimalistickom štýle a jasne tam dominujú minimalistické prvky, čiže hlavne drevo, niet pochýb, že práve mlynárske schody, čiže samonosné drevené schodište v nich krásne vynikne.

Betónové schodište

Aj keď samonosné drevené schodište krásne pasuje do minimalisticky zariadených interiérov, betónové schodište sa aj napriek tomu teší veľkej obľube. Betónové schodište je takpovediac klasika. Betónový základ skombinovaný s drevenými nášľapmi na schody perfektne ukáže nielen v starších rodinných domoch, ale aj v nových rodinných domoch. Sú vysoko kvalitné, nakoľko sa jedná o kombináciu najkvalitnejších materiálov – dreva a betónu. Aj keď ako obklad betónových schodov sa používa aj dlažba, či obklad, nášľapy na schody z kvalitného dreva sú najkvalitnejšie a najvhodnejšie na betónové schodište.

Ak chcete kvalitné schodište, ktoré vám vydrží roky, je potrebné si nájsť firmu, ktorá na základe vašich požiadaviek vám vypracuje návrh schodišťa. Na základe návrhu vám aj vyrobí schodište presne na mieru. Základom je kvalitný materiál a ten vám malé firmy špecializujúce sa na výrobu schodišťa poskytnú.