Nepodceňte vybavenie skladových priestorov

Sklad
5 704

Podnikateľské subjekty sú pri začínaní povinné okrem výrobných hál zabezpečiť aj skladové priestory. V oboch dôležitých súčastiach firmy je nutné už od začiatku zabezpečiť kvalitné vybavenie, ktoré nielenže zefektívni výrobu, zefektívni samotné skladovanie, ale zefektívni aj výdaj/príjem produktov.

Nepodceňte už od začiatku vybavenie skladových priestorov. Čo je dôležité nepodceniť?

Výber správnych regálov

Všetok tovar určený na predaj, ale aj komponenty potrebné na výrobu finálnych produktov musí byť niekde uskladnený a práve preto je potrebné do skladov zabezpečovať správny regálový systém. Jednotlivé regále musia zabezpečiť úložný priestor všetkému, čo sa vyrobí a čo bude určené na export, ale aj komponentom, ktoré budú neskôr použité na výrobu finálnych produktov.

Regále musia byť pevné, dostatočne priestranné, nesmú poškodzovať tovar a zároveň musia byť dostatočne priehľadné, aby zamestnancom skladu uľahčili hľadanie konkrétneho materiálu, či komponentov.

Kvalitné lopaty na VZV

Ak nechcete podceniť vybavenie skladových priestorov, odporúčame vám okrem výberu správnych regálov vybrať aj kvalitné lopaty na VZV, čiže vysokozdvižný vozík. Vysokozdvižné vozíky slúžia na manipuláciu s tovarom a materiálom a práve lopaty na VZV vám umožnia jednoduchú manipuláciu s atypickými bremenami. Atypické bremená sa vyskytnú v každom sklade a treba ich preniesť na požadované miesto. Objednávajte si preto kvalitné lopaty na VZV a máte istotu, že s atypickými bremenami nebudete mať problém.

Čeluste na balíky

Okrem kvalitných lopát je dôležité kúpiť si aj dobré čeluste na balíky. Sú určené na manipuláciu s balíkmi akýchkoľvek materiálov. Pri čelustiach máte istotu správneho uchopenia balíka a tým aj zjednodušenú manipuláciu s balíkmi.

Majú všestranné využitie a pochváliť sa môžu vysokou životnosťou.

Zdroj obrázku:
Dmitry Kalinovsky / Shutterstock.com