Tipy na modernú tieniacu techniku

Vonkajšie žalúzie
10 739

Nájsť kvalitnú náhradu za žalúzie, či závesy nie je vôbec žiadny problém. Za posledné roky sa však ponuka tieniacej techniky výrazne zväčšila a každý prirodzene chce tú, ktorá bude moderná aj o pár rokov. K pomerne veľmi vyhľadávanej tieniacej technike radíme aj vonkajšie žalúzie, či screenové rolety.

Vonkajšie žalúzie

Patrí k jedným z najmodernejších tieniach techník. Je veľmi elegantné a hodí sa predovšetkým na veľké presklené plochy. Rodinné domy sa stavajú s veľkými presklenými plochami a ak vás nenapadá, aké tienenie by ste si zvolili práve na tieto veľké sklenené plochy, odporúčame vám objednávať vonkajšie žalúzie. Praktické vonkajšie žalúzie vám navyše umožňuje vetrať cez okno, aj keď je žalúzie zatiahnuté. Poskytuje vynikajúcu tepelnú ochranu budovy, čím vlastne dvojnásobne chráni interiér pred prehrievaním.

Tento typ tienenia je možné ovládať manuálne, alebo motoricky. Je len na vás, ktorý spôsob uprednostníte.

Screenové rolety

Pôvodne táto tieniaca technika slúžila ako tienenie výkladov, veľkých sklenených plôch, administratívnych budov, či predajní automobilov, no svoje miesto si našla aj v moderných domácnostiach. Ak túžite po modernom, štýlovom a zároveň nadčasovom tienení, vyberajte si nové screenové rolety. Dokonale presvetlia interiér, no zároveň poskytnú vysokú efektivitu tienenia. Výhodou týchto roliet je to, že látka je perforovaná, čiže budete mať neustále kontakt so svetom za oknom.

Ak by ste chceli klasické žalúzie, závesy, či rolety nahradiť novou modernejšou tieniacou technikou, vyberte si niektorú z týchto moderných tieniacich techník. Ani jedna nemá negatíva, kvôli ktorým by ste si ju nemali kupovať. Sú vynikajúce, trváce a hlavne efektívne. Síce v zime vám tieniaca technika až tak neslúži ako v lete, súkromie je predsa len súkromie a určite nechcete, aby vám počas dlhých zimných večerov bolo vidno do interiéru.