Kvalitné váhy do firiem

Overená váha
5 564

Každá firma si chce kúpiť to najkvalitnejšie vybavenie, ktoré im pomôže napredovať. Niekedy sa však snaží šetriť na dôležitých veciach, na ktorých by sa šetriť nemalo.

Váhy patria k dôležitej výbave každej jednej firmy, či prevádzky. Aké kvalitné váhy by vám vo firme nemali chýbať?

Obchodné váhy

Jedná sa o váhy, ktoré sú určené do predajní mäsa, zeleniny a sú potrebné aj v reštauráciách a v hotelových kuchyniach. Ak potrebujete váhu do obchodnej prevádzky, je potrebné vyberať obchodné váhy s trom displejmi, ktoré zobrazujú hmotnosť, jednotkovú cenu a celkovú cenu.

Ak vlastníte reštauračné zariadenie, pre vás budú dobré hlavne také obchodné váhy, ktoré budete používať na prevažovanie porcií. Jedná sa o váhy, ktoré neukazujú cenu, ale len hmotnosť.

V ponuke obchodných váh ale nájdete aj váhy, ktoré maj v sebe zabudovanú tzv. termotlačiareň etikiet a zároveň ich budete môcť programovať z PC.

Ak si chcete nájsť kvalitnú obchodnú váhu, zistite si, či je metrologicky overená a či je metrologické overenie v cene. Zbytočne nepreplácajte obchodnú váhu, keď môžete zohnať kvalitnú a cenovo lacnejšiu. Čo sa týka značiek, odporúčame metrologicky overené váhy T-Scale. V ponuke tejto značky nenájdete len obchodnú váhu, ale aj počítacie váhy, či plošinové váhy.

Laboratórne váhy

Laboratórne váhy sú tak trochu špeciálne, pretože sa využívajú najmä vo farmaceutickom priemysle, vo výrobných prevádzkach a výskumných pracoviskách. Práve pri laboratórnych váhach sa vyžaduje vysoká presnosť váženia, pretože aj malá odchýlka by mohla spôsobiť katastrofu.

Ak si chcete kúpiť kvalitné laboratórne váhy, je potrebné, aby laboratórne váhy mali tieto funkcie – musia vykonávať prevody medzi jednotkami hmotnosti, musia mať počítací režim a musia mať závesný hák, ktorý sa bude dať umiestniť na spodnej strane váhy.

V skladových priestoroch a vo výrobných halách sú potrebné aj plošinové váhy, ktoré sú určené na váženie prevažne nadrozmerného nákladu.