3 dôvody, prečo dovolenkovať na Slovensku

Crossbody kabelka
5 697

Dovolenkovať na Slovensku má viacero výhod. More síce nemáme, ale zato nie je problém nájsť si skvelé termálne kúpele a ubytovanie všetkých kategórii. Obľúbené lokality ponúkajú lacné ubytovanie, ale aj 5 hviezdičkové hotely. Zbaľte si preto kufre a crossbody kabelky a vyberte sa objavovať krásy Slovenska.

Luxusné kúpele

Ak si chcete užiť relax navštívte termálne kúpele. Na Slovensku ich je neúrekom a spoľahnúť sa môžete aj na špičkové služby. Dovolenka na Slovensku tak bude vyhovovať aj náročnejším, ktorí si potrpia na kvalitu. Kúpele aj liečebné procedúry si môžete užiť napríklad v Turčianskych Tepliciach, Piešťanoch, Rajeckých Tepliciach, Dudinciach či na Sliači. Keďže Slovensko je relatívne malé, môžete pobyt v kúpeľoch skombinovať aj výletom do okolia alebo turistikou.

Jedinečná príroda

Najväčším lákadlo sú samozrejme Tatry, ktoré sú vyhľadávané aj zahraničnými návštevníkmi. V Tatrách, podobne ako v kúpeľných mestách, nie je problém nájsť 5 hviezdičkové hotely, ktoré poskytujú rôzne služby ako wellness, masáže a pod. Krásy Slovenska ale môžete obdivovať aj mimo hôr. Za zmienku určite stojí Banská Štiavnica a jej krásne okolie, ale aj oblasť Liptova. Navštíviť môžete rôzne biofarmy, gazdovstvá či salaše a spoznávať slovenskú ľudovú kultúru.

Nemusíte dlho cestovať

Aj keby ste cestovali z jedného kúta krajiny do druhého zaberie vám to iba niekoľko hodín. Navyše môžete cestovať vlakom a vyhnúť sa tak dlhej ceste autom. Na druhej strane vám cestovanie autom umožňuje zastaviť sa cestou kdekoľvek sa vám zapáči. Možno objavíte krásy, ktoré zatiaľ nie sú až tak známe, ale o to jedinečnejšie. Samozrejme pritom spoznáte aj nových ľudí. Slovensko nemá len krásnu prírodu ale aj krásne mestá. Určite si tak na cesty vezmite nie len turistický ruksak, ale aj moderné crossbody kabelky na prechádzky mestom.