Predĺžte životnosť vášho firemného vozového parku vďaka GPS monitoringu

GPS monitoring
3 054

Viaceré firmy majú problém s firemným vozovým parkom. Aj keď zabezpečia kvalitné automobily, ich životnosť je podstatne kratšia ako by čakali. Ak sa využívajú na vzdialené cesty, je pochopiteľné, že najazdené kilometre pribúdajú a odzrkadľuje sa to aj na stave vozidla.

Ak však chcete predĺžiť životnosť vášho firemného vozového parku, vyskúšajte GPS monitoring.

Možnosť zistiť polohu kedykoľvek

Ak budete využívať kvalitný GPS monitoring, máte možnosť zistiť polohu vozidla kedykoľvek budete chcieť, a to vďaka satelitom. Jedná sa o satelitné sledovacie systémy, ktoré umožnia mať majiteľom firmy prehľad, kde sa ktoré vozidlá nachádzajú a či sa využívajú len na to, na čo by sa využívať mali. GPS monitoring je určený na monitorovanie rôznych vozidiel, nielen áut. Firmy ho využívajú na monitorovanie pracovných strojov, ale aj osôb, či zásielok. Často sa využíva aj na monitorovanie motocyklov.

Zistenie aktuálnej polohy vozidla veľká výhoda a preto sa práve k GPS monitoringu prikláňa viac firiem.

STOP využívaniu áut na súkromné účely

Ak si vyberiete ten najlepší GPS tracker, znížite náklady na prevádzku vozidla až o 30% a predĺžite jeho životnosť. Zároveň tak zabránite zneužívaniu firemného vozového parku na súkromné účely. Keďže kedysi sa viedla kniha jázd písomne, dalo sa to obísť a viacerí zamestnanci využívali autá aj na súkromné účely, čo sa samozrejme odzrkadlilo aj na stave vozidiel.

Takto si budete môcť odkontrolovať, kde sa auto pohybovalo a dokonca aj akou rýchlosťou išlo. GPS tracker poskytne rýchlu obsluhu cez web rozhranie prostredníctvom internetu, či spoľahlivej mobilnej aplikácie.

Ak začínate podnikať a plánujete si vytvoriť vozový park, ktorý bude slúžiť zamestnancom na pracovné účely, popremýšľajte nad tým, či by nebolo dobré už hneď v začiatkoch zabezpečiť GPS monitoring.

Zdroj obrázku:
alphaspirit.it / Shutterstock.com