Ako si vyberať sedačku do obývačky? Ponúkame vám pár tipov, ako si vybrať správne

Rohová sedačka
5 630

Obývacia izba by bez modernej sedačky nebola obývacou izbou. Keďže je obývacia izba zároveň jedinou spoločenskou miestnosťou, kde okrem stretávania sa s rodinou usádzame aj návštevy, je potrebné vyberať kvalitné sedačky s dostatočným miestnom na sedenie.

Ako vyberať sedačku do obývačky, aby ste boli s výberom spokojní?

Veľkosť a typ sedačky

Pri hľadaní vhodnej sedacej súpravy musíte vedieť akú maximálnu veľkosť si môžete dovoliť. Pomerajte si priestory, kde máte, resp. kde plánujete umiestňovať novú sedačku a podľa toho vyberajte novú sedačku. Niekomu sa do tohto priestoru zmestí len pekná pohovka, niekomu aj veľká účková sedačka. Všetko bude záležať od dostupných priestorov.

Ak ale máte byt s väčšími priestormi, uprednostňujte rohové sedačky. Účkové sedačky sú vhodné najmä do rodinných domov, kde sú jedálenské priestory a kuchyňa prepojené s obývacou izbou práve týmto kusom nábytku. Zlatou strednou cestou sú pohodlné rohové sedačky, ktoré je možné rozložiť a vytvoriť tak miesto na spanie. Zároveň poskytujú dostatok miesta na sedenie, čo určite oceníte, ak vám príde väčšia návšteva.

Materiál

Ak si chcete vybrať dobrú sedaciu súpravu, okrem veľkosti treba prihliadať aj na materiál. Ak máte malé deti a domácich miláčikov, obzvlášť vy by ste mali klásť dôraz na kvalitu materiálu. Pri výbere materiálu je potrebné pozerať hodnoty Martindale. Je to metóda, ktorá meria oteruvzdornosť materiálu. Práve toto vám napovie, ako odolný je materiál a v podstate vám pomôže aj odhadnúť životnosť tohto materiálu.

Zo všetkých materiálov sú najkvalitnejšie práve tieto – žinylka, mikroplyš, mikrovlákno a pravá koža.

Farebné prevedenie

A na záver vyberajte vhodné farebné prevedenie. Do minimalisticky zariadených obývačiek uprednostňujte farebne neutrálne sedačky. Pekné farby sú svetlá sivá, tmavá sivá, čierna, béžová, smotanová, hnedá, či slonovinová.

Ak ale preferujete výraznejšie farby, nezabúdajte, aby vám farebné sedačky ladili ku kusovému kobercu pod konferenčným stolíkom, závesom, k farbe stien, ale aj k ostatným dekoráciám.