Ako sa nachystať na prechádzku s dieťaťom?

Detský fusak
5 698

Ešte stále máme zimu a mnohí z vás už pomaly, ale netrpezlivo očakávate príchod jari. Na ňu si ešte pár týždňov budete musieť počkať. Napriek nepriaznivému počasiu by sme ale nemali zanedbávať pobyt v prírode. Najmä rodiny s malými deťmi by pravidelne mali chodievať na prechádzky. Práve čistý čerstvý vzduch pomáha posilňovať krehký imunitný systém dieťaťa a aj váš imunitný systém.

Ak máte malého drobca, robievajte si pravidelné prechádzky na čerstvom vzduchu. Na tieto prechádzky sa ale poriadne pripravte.

Nachystajte fusaky

Ak dieťa ešte vozievate v kočíku, odporúčame vám zabaliť ho do teplého fusaku. Detské fusaky sú veľmi dôležité najmä teraz v zime. Dieťaťu môže byť pri prechádzkach a pri minimálnom pohybe v kočíku zima a preto by ste ho nemali chrániť len dekou, ale baliť ho aj do fusaku. Vnútorná podšívka fusakov by mala byť z príjemného plyšového materiálu a fusak by mal byť dostatočne veľký, aby sa doň dieťa zmestilo. Vonkajšia časť fusaku by zase mala byť z nepremokavého materiálu, nakoľko bude vystavovaná vonkajším podmienkam a sneh/ dážď by mohli premočiť detský fusak, ak by nemali kvalitnú nepremokavú vonkajšiu časť.

Rukavice na kočík

Keď budete kočíkovať vaše bábätko, potrebujete aj teplé rukavice na kočík. Sú praktickým doplnkom ku každému kočíku. Príjemne hrejú a bránia omŕzaniu rúk. Aj keď materiálovo budú úplne iné ako napríklad obrusy v kuchyni, dôležité je, aby boli rukavice na kočík oteplené, vyrobené z nepremokavého materiálu a aby mali upevnenie na rukoväť kočíka.

Teplé podkolienky

Keďže sa budete prechádzať vonku dlhšie ako zvyčajne, potrebujete, aby ste boli v teple aj vy. V prvom rade vám odporúčame kúpiť pletené teplé podkolienky, ktoré vás zahrejú a zabránia krehnutiu prstov na nohách. Základom je samozrejme teplá obuv (teplé podšité čižmy, snehule), avšak aj ponožky by mali byť teplé.