Ako sa starať o záhradné jazierko?

Záhradné jazierko
5 630

Záhradné jazierko je dominantou záhradiek a tí, ktorí ho majú, sa už určite nevedia dočkať, kedy začne jar. Na jar sa začína prebúdzať život aj v záhradnom jazierku, preto je potrebné všetko pripraviť, aby rastlinky a živočíchy žijúce v jazierku mali dobré podmienky.

Ako sa teda starať o záhradné jazierko?

Odstraňujte mach a lístie

Mach a lístie dokážu narobiť množstvo problémov a práve preto je potrebné ich pravidelne odstraňovať. Po zime je nutné odstrániť hlavne zhnité zvyšky lístia a po rozmnožení machu je potrebné odstrániť aj ten. Vždy majte nachystané náradie, aby ste z vodnej hladiny, ale aj z okolia mohli odstrániť popadané lístie.

Pozor na zelené riasy

Pri starostlivosti o jazierko si dávajte veľký pozor hlavne na zelené riasy. Tie dokážu život v záhradnom jazierku úplne zahubiť, ak proti nim nezakročíte. Veľmi rýchlo sa rozmnožujú a zbytočným váhaním riskujete, že sa vám v záhradnom jazierku nepodarí obnoviť život. Premnoženie zelených rias znamená hotovú katastrofu. Nielenže samotné jazierko bude vyzerať veľmi zle, ale bude nebezpečné hlavne pre ryby, ktoré v ňom chováte. Keď sa zelené riasy premnožia, dochádza k výkyvom obsahu kyslíka, čo môže byť pre ryby životu nebezpečné.

Ak chcete mať krásne záhradné jazierko, musíte si dávať pozor na zelené riasy a v prípade, že sa vám objavia v jazierku, je potrebné si kúpiť prípravky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa ich.

Chémia do jazierka

Bojovať so zelenými riasami vám pomôže jedine kvalitná chémia do jazierka. Jazierková chémia vám pomôže zvýšiť kvalitu vody a tým aj zlepšiť podmienky pre život v jazierku. Aj keď určite by ste boli radšej, keby sa do jazierka nedávala žiadna chémia, niekedy je ale potrebné prírode pomôcť sa spamätať a hlavne vyhnúť sa nebezpečným zeleným riasam.

Investujte preto do kvalitnej chémie do jazierka a zaobstarajte si ju už teraz pred začiatkom sezóny.

Zdroj obrázka:
Ron Zmiri / Shutterstock.com