Ako postupovať pri výbere obrúčok?

Obrúčky
10 779

Zásnuby sú krásnym životným miľníkom. Mnohé ženy si predstavujú, ako budú vyzerať.

Ak už ale máte zásnuby za sebou a plánujete kúpu svadobných obrúčok, ako si vybrať tie, ktoré vám budú zdobiť prst celý život?

Materiálovo zladiť so zásnubným prsteňom

Ak si chcete vybrať pekné svadobné prstene, dôležité je zladiť materiál obrúčok s materiálom zásnubného prsteňa. Ak partnerka nosí strieborný zásnubný prsteň, nemá zmysel kupovať zlatý zásnubný prsteň. Veľmi obľúbenými materiálmi sú ružové a biele zlato a mnohé páry siahajú po obrúčkach z tohto materiálu.

Vždy zlaďte svadobné obrúčky práve s materiálom, z ktorého je vyrobený zásnubný prsteň.

Štýl

Okrem materiálu je potrebné vybrať si štýl svadobných obrúčok, ktorý bude taktiež ladiť so zásnubným prsteňom. Ak máte partnerka vsadený diamant alebo zirkón, je potrebné hľadať obrúčky so vsadeným kameňom. Muži najčastejšie vyberajú jednoduchú klasiku bez kameňov.

Porovnávajte ponuku viacerých klenotníctiev

Nikdy si nevyberajte bezhlavo svoje svadobné obrúčky. Odporúčame vám v dostatočnom predstihu pozerať ponuku viacerých klenotníctiev. Stačí, keď si zaznačíte viacero modelov a potom jednotlivé klenotníctva aj navštívite, aby ste si ich obzreli a vyskúšali. Výroba na mieru nejaký čas trvá, preto riešte výber obrúčok aj pár mesiacov pred svadbou.

V klenotníctve vám poradia, kedy stačí prísť a objednať svadobné obrúčky. Netreba to nechávať na poslednú chvíľu, ale zároveň netreba ich objednávať príliš skoro, aby ste neskôr nemuseli riešiť úpravy veľkosti.

Ideálne, ak si vyberiete klenotníctvo, ktoré vám poskytne doživotnú záruku na obrúčky a dokonca vám ponúkne aj leštenie (samozrejme po určitých rokoch). Takýto servis ponúkajú všetky dobré a známe klenotníctva. Nezabúdajte, že vyberáte niečo, čo vám ostane na celý život, preto vyberajte dôsledne, aby ste boli s výberom spokojní.