Kvalitné nože nepotrebujete len v kuchyni

Outdoorové nože
5 689

Pri predstave noža si zrejme väčšinou predstavíme sadu kuchynských nožov, ktorými pravidelne pripravujeme rôzne pokrmy. Kuchyňa však nie je jediné miesto, kde sa dá kvalitný nôž využiť.

Nôž sa nestratí ani pri rôznych outdoorových aktivitách

A nemusíte byť ani napríklad poľovník, aby ste vedeli dobrý nôž využiť aj mimo domu. Koľkokrát ste si napríklad pri hľadaní a zbieraní húb pomáhali kuchynským nožom lebo ste iný doma nemali? A nebolo to nepraktické? Určite áno.

Preto by ste do svojej výbavy nielen pre hubárčenie mali pridať aj niektorý z kvalitných outdoorových nožov. Tie využijete nielen pri zbere húb alebo rybolove, ale napríklad aj na turistike v horách, kde môže rovnako nájsť množstvo spôsobov uplatnenia.

Môžete ním odrezať otravnú nitku, ktorá vám trčí z časti oblečenia a ešte viac ho pára alebo pevný obal nejakej dobroty na občerstvenie. Alebo jednoducho odkrojiť kúsok údenej klobásky ak vaša strava na turistike patrí medzi tie „tradičnejšie“.

Aký je najlepší nôž? Ten, čo máte vždy pri sebe

Existuje aj kategória nožov, ktoré nie sú určené na konkrétne použite, ale zakladajú si práve na ich variabilite a možnosti využiť ich vždy, keď by sa vám mohlo hodiť použitie kvalitného noža. Sú to takzvané EDC nože. Čo to znamená?

EDC je skratka pre anglické everyday carry, čo znamená každodenné nosenie. A práve to dokonalo vystihuje podstatu takýchto nožov. Sú to nože, ktoré môžete mať vďaka ich menším rozmerom neustále pri sebe, aby boli pripravené skrátka vždy, keď ich budete potrebovať.

Nemusíte sa však báť, žeby išlo o nože, pri ktorých sa okrem rozmerov šetrilo aj na kvalite. Vyrobené sú zo špičkových materiálov rovnako ako ich väčší súrodenci. Okrem toho sa radia heslom, že najlepší nôž je ten, ktorý máte neustále pri sebe. Pretože môžete mať akokoľvek kvalitný nôž z tých najlepších materiálov ak ho nemáte pri sebe vtedy, keď ho potrebujete, je vám jeho kvalita nanič.

Zdroj obrázka: Nor Gal / Shutterstock.com