V zime je čo v horách robiť aj bez toho, aby ste išli na lyže

5 530

Keď sa povie zimná dovolenka, pre množstvo ľudí to znamená lyžovačku. Nadšenci tohto športu čakajú už od jari, kedy budú môcť vytiahnuť svoje lyže a užívať si ich obľúbenú voľnočasovú aktivitu.

Aj zimná turistika má svoje čaro

Čo však robiť v prípade, že ste lyžiam nepodľahli a teda sa vás vyššie uvedené vôbec netýka? Neznamená to, že cez zimu máte sedieť doma. A dokonca aj ak sa počas obdobia zimných dovoleniek ubytujete v útulnom horskom hoteli, stále máte dostatok aktivít, ktorým sa môžete venovať aj bez toho, aby ste mali na nohách lyže, či snowboard.

Vybrať sa môžete aj na turistiku. Samozrejme, je potrebné rešpektovať sezónne uzávery niektorých turistických chodníkov a tak budete mať výber trás menší ako v lete, ale to neznamená, že nebudete mať kam ísť.

Dávajte si však oveľa väčší pozor na to ako pripravený na turistiku vyrazíte. Potreba vhodného oblečenia a obuvi je veľká aj v lete a v zime to platí dvojnásobne. Povinnou výbavou pri snehovej nádielke sú aj turistické mačky.

Po fyzickej aktivite je najlepší relax

A čo po turistike? Nič lepšie ako relax vo wellnesse predsa nie je! Alebo môžete preskočiť turistiku a „venovať“ sa len relaxu. Popularita wellness pobytov pre dvoch ukazuje, že množstvo párov to tak aj robí.

Ak takúto formu relaxu skutočne obľubujete, určite budete hľadať ubytovanie aj so vstupom do wellness centra v cene pobytu. A aj v horských lokalitách takéto hotely nájdete. Viete si predstaviť väčšiu romantiku ako večer vo dvojici vo vonkajšej kadi s horúcou vodou? A pritom dýchať čerstvý horský vzduch? Alebo oddych v saune s výhľadom na okolité hory?

V každom dobrom wellnesse nemôže chýbať ani výber rôznych procedúr. Masáže, ktoré uvoľnia vaše stuhnuté svalstvo, či liečivé zábaly s blahodárnymi účinkami na vaše telo. V takomto prostredí dokonale zregenerujete nielen telo, ale aj myseľ.

Zdroj obrázku: AlexMaster / Shutterstock.com