Dámy, viete ako sa obliecť, keď je vyžadovaný black tie dress code?

5 636

Ak ste dostala pozvánku na spoločenskú udalosť, je veľmi pravdepodobné, že na nej bude uvedený aj predpísaný dress code (ak ho pochopiteľne takáto udalosť má). Pre dámy, ktoré na spoločenské udalosti chodia pravidelne, to nie je nič nové, ale ak ste účastníčkou takýchto udalostí skôr výnimočne, možno v tom nie ste úplne „doma“.

Základom je jednoduchosť

Ak ide o honosnejší večierok, svadbu, ples, či návštevu opery, alebo odovzdávanie cien, s najväčšou pravdepodobnosťou bude na pozvánke uvedený takzvaný black tie dress code. Čo si teda v takomto prípade obliecť?

V prvom rade vás určite budú zaujímať šaty. Tie by mali byť dlhé a elegantné s jednoduchým strihom a v jednej farbe. Môžu byť biele, krémové, čierne alebo akékoľvek tmavé. Neberte si šaty, ktoré majú niekoľkovrstvovú nazbieranú sukňu a taktiež sa vyvarujte hlbokým výstrihom. Celkovo by šaty nemali byť príliš vyzývavé a aj keď je v niektorých prípadoch dovolené mať kratšie koktejlové šaty, určite by nemali byť nad kolená a príliš obtiahnuté.

Podobne je to aj s obuvou. Väčšinou je potrebné zvoliť si lodičky s uzavretou špičkou aj pätou, ale pri menej formálnych udalostiach, pri ktorých je niekedy dress code označovaný ako creative black tie, môžete zvoliť aj luxusné spoločenské sandále.

Šperky a doplnky nie sú výnimkou

Samozrejme, ku každému spoločenskému outfitu patria aj rôzne doplnky a šperky. Čo sa šperkov týka, pristupujte k nim ako k šatám. Stavte na jemnosť a jednoduchosť, žiadna extravagancia! Taktiež si ich neberte príliš veľa.

A kam si odložíte svoje osobné veci? Samozrejme, že do kabelky! K black tie sa skvelo hodia listové spoločenské kabelky, ktoré budú pôsobiť nenápadne. To samozrejme znamená, že so sebou si vezmete len to najnutnejšie.

Zdroj obrázku: Kiselev Andrey Valerevich / Shutterstock.com