Magnetický separátor nemagnetických kovov a magnetická doska ako skvelé pomôcky do firmy

Magnetický separátor
5 606

V každom priemyselnom odvetví sa vyžaduje používanie konkrétnych strojov, ktoré zabezpečujú výrobu a uľahčujú prácu zamestnancom pri výrobe finálnych produktov.

Viaceré firmy často siahajú práve po magnetickom separátore nemagnetických kovov a magnetickej doske. Ak ste o nich ešte nepočuli, môžete sa s nimi teraz zoznámiť.

Eddy current separátor

Aj po takýmto názvom môžete nájsť magnetický separátor nemagnetických kovov. Využíva sa vždy tam, kde je potrebné separovať nemagnetické kovy od zvyšku materiálu, ktorý prechádza týmto separátorom. Jedná sa práve o nekovové materiály ako drevo, plast, papier, či dokonca sklo. Dokáže splniť úlohy, ktoré nie je možné splniť klasickým separátorom.

Ak teda potrebujete vo svojej firme separovať z nekovového materiálu nemagnetické kovy, objednávajte nový Eddy current separátor.

Kde sa tento separátor najviac využíva? Svoje využitie nájde predovšetkým v recyklačnom priemysle, likvidácii odpadov, likvidácii elektrických zariadení, v sklárskom priemysle. Tento separátor rozdelí separovaný materiál na dve frakcie, a to na časť, kde budú len nemagnetické kovy a na časť, kde bude nekovový materiál.

Magnetická doska

Okrem vyššie spomínaného separátora môžete využiť aj magnetické dosky. Kvalitná magnetická doska sa dáva nad pásový dopravník. Nepredstavujte žiadny veľký zásah do konštrukcie dopravníka a práve preto býva veľmi dobre využívaná. Táto magnetická doska je vhodná na separáciu malého množstva feromagnetických nečistôt. Ručná separácia nie je možná a práve preto sa používa práve magnetická doska nad pásový dopravník, aby materiál zbavila týchto feromagnetických nečistôt.

Využíva sa výhradne len tam, kde sa nachádza malé množstvo feromagnetických nečistôt. Ak sa ich tam nachádza viac, vtedy sa skôr odporúča práve magnetický separátor nad dopravník s automatickým čistením.

Zdroj obrázku:
Lestertair / Shutterstock.com