Nadčasové riešenie pre vaše ústne zdravie: zubné implantáty

1 144

Strata zubov neznamená koniec života. Môže mať síce výrazný vplyv na kvalitu nášho života a hlavne sebavedomie, no v súčasnej dobe existujú riešenia, ktoré sú efektívne a vďaka ktorým dokážete dať svoj chrup do poriadku.

Čo sú to vlastne zubné implantáty? Vo všeobecnosti ide o umelé náhrady koreňov zubov. Tie sa vkladajú priamo do čeľuste, chirurgickými metódami. Platí, že tieto zubné implantáty sú vyrábané z biokompatibilných materiálov. Môže ísť napríklad o titán. Takéto materiály sú pre zubné implantáty najvhodnejšie, hlavne z toho dôvodu, že umožňujú plynulý proces zahojenia s okolitým kostným tkanivom. Až po zahojení sú na zubné implantáty nanesené korunkové mostíky, ktorú slúžia ako náhrada stratených zubov.

Estetika je zachovaná

Zubné implantáty sú navrhnuté tak, aby sa dokázali prispôsobiť prirodzenému vzhľadu zubov. Práve to je dôvod, prečo sú nanášané korunky farebne a tvarovo zhodné s okolitými zubami. Vďaka tomu je zachovaný príjemný estetický výsledok, čo zaručene radi oceníte.

Lepšia žuvacia schopnosť

Vo všeobecnosti platí, že implantáty dokážu poskytnúť stabilnú základňu pre žuvacie svaly. To umožňuje aj lepšiu žuvaciu schopnosť, ak by sme si zubné implantáty v tomto smere porovnali s klasickými odnímateľnými protézami. Vďaka tomu môžu všetci pacienti veľmi komfortne jesť a plnohodnotne žuť.

Trvalé riešenie stratených zubov

Pokiaľ hľadáte náhradu stratených zubov, zubné implantáty sú tým správnym riešením pre každého. Poskytnúť vám totiž môžu trvalé a stabilné riešenie, vďaka čomu predstavujú skvelú voľbu pre všetkých pacientov, ktorým zuby chýbajú. Rozhodne tak ide o investíciu, ktorá sa oplatí, a to z mnohých hľadísk. Celý postup vám vysvetlí zubný lekár, ktorý sa na zubné implantáty špecializuje. Rozhodne sa však nemáte čoho báť. Komplikácie spojené so zubnými implantátmi sú skutočne minimálne.