Ktoré sú najčastejšie problémy, s ktorými vám pomôže ortopéd?

882

Medzi najvyhľadávanejších lekárov – špecialistov patria ortopédi. Niektoré štatistiky uvádzajú, že ortopedické príznaky má každý štvrtý pacient, ktorého vyšetrí všeobecný lekár. Početné je aj množstvo príznakov, s ktorými k ortopédovi chodíme.

Základ je nájsť príčinu

 Najčastejšie problémy, s ktorými pacienti navštevujú ortopéda v Leviciach a v ostatných mestách, sú: chybné držanie tela, bolesti kĺbov, nôh, chodidiel, či chrbta, problémy s plochými nohami a aj bolesti hlavy, ktoré majú súvis s pohybovou sústavou.

Okrem príznakov má dôležitú úlohu pri voľbe vhodného postupu liečby aj nájdenie pravej príčiny spomínaných (alebo iných) problémov. Hľadanie príčiny je tak prvou úlohou ortopéda, keď k nemu príde pacient s nejakými ťažkosťami.

Bez ohľadu na konkrétny problém, výnimkou nie je, že ortopéd urobí najskôr celkové vyšetrenie zamerané na držanie tela, či hybnosť (aj takzvanú pasívnu). Samozrejme, najpodrobnejšie sa ortopéd venuje tej časti tela, ktorá súvisí s daným problémom.

Ortopéd vám pomôže

Aj keď sú ľudia, ktorí sa snažia čo najviac vyhýbať lekárom, objednanie k lekárovi – ortopédovi je nevyhnutné ak sa chcete zbaviť problémov čo najrýchlejšie s čo najkratším časom rehabilitácie. Návšteva ortopéda je tak vo vašom vlastnom záujme.

Ortopéd dokáže spoľahlivo diagnostikovať napríklad poškodenia kĺbov, ktoré obmedzujú rozsah pohybu. Taktiež dokáže odhaliť poranenia kostí alebo kĺbov, ktoré vznikli pri nejakom úraze. Väčšinou sa prejavujú neprirodzeným postavením, opuchom, či náhlou zmenou pohyblivosti.

V prípade, že máte chybné držanie tela, môžete sa spoľahnúť, že aj toto dokáže ortopéd odhaliť. Uvidí totižto odchýlky od správnej osi. A napríklad artrózu bedrového kĺbu dokáže ortopéd odhaliť trebárs aj tak, že pacient nedokáže urobiť drep, prípadne sa posadiť do tureckého sedu.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Shutterstock.com