Zalietať si môžete aj bez toho, aby ste sa stali pilotom

Dron
5 582

Lietanie lákalo ľudí od dávna. Avšak až relatívne nedávno, v minulom storočí, sa stalo niečím bežne dosiahnuteľným prakticky každému. Aspoň teda v roli pasažiera. A čo v úlohe pilota? Nie je to práve najlacnejší koníček, ale pokiaľ vám stačí pri pilotovaní stáť nohami pevne na zemi, ľahko si to môžete vyskúšať.

Vrtuľníky na diaľkové ovládanie majú ďaleko od hračiek pre malé deti

Ako si teda skúsiť pilotovanie nejakého lietajúceho stroja? Stačí ak v sebe prebudíte malého chlapca. Od čias, keď sa v hračkárstvach dali na diaľkové ovládanie kúpiť maximálne autíčka, prešlo už niekoľko rokov a teraz nie sú ničím nezvyčajným ani zábavné vrtuľníky na diaľkové ovládanie.

Že to je pre deti? Tak to pozor! Aj keď ide o hračky, ich ovládanie vyžaduje určitú zručnosť a tak rozhodne nie sú pre malé deti. Aj napriek kvalitným materiálom sa totižto môže vrtuľník zničiť alebo horšie, spôsobiť ujmu na inom majetku, či zdraví.

Zaznamenajte úchvatné zábery z vtáčej perspektívy

Ak však nechcete len ovládať lietajúce hračky na diaľkové ovládanie, ale sa aj pozrieť na svet z výšky a nevadí vám, keď takýto pohľad bude len „sprostredkovaný“ pomocou fotografií, či videí, čo takto si zakúpiť dron, ktorý vám takéto úchvatné zábery dokáže zaznamenať?

Ak je fotografovanie, či natáčanie videí vašou záľubou, s dronom získate doslova nové uhly pohľadu na fotografované okolie. A ak sa chcete naozaj cítiť ako v oblakoch? Ani kvôli tomu si nemusíte brať pôžičku, aby ste mohli absolvovať leteckú školu.

Dopomôže vám k tomu špeciálna kategória dronov, nazývaná FPV drony. Skratka FPV znamená First Person View, čiže pohľad prvej osoby. Pri lietaní s takýmto dronom máte totižto na hlave okuliare podobné tým na virtuálnu realitu, v ktorých sa vám premieta obraz zaznamenávaný kamerou na drone, takže sa cítite ako by ste leteli priamo vy.

Zdroj obrázku: Golubovy / Shutterstock.com