Chcete výrazne predĺžiť životnosť vášho staršieho auta? Toto pomôže

6 826

Zvažovali ste kúpu nového auta, ale potom prišla pandémia? Neistota, ktorú prvá vlna sprevádzala, odradila mnohých od takejto veľkej investície. Niektorí sa zase nádejali, že to prinesie pokles cien.

Dôkladná oprava dokáže výrazne predĺžiť životnosť motora

Stal sa však pravý opak. Ceny áut rástli a okrem toho čipová kríza spôsobila, že čakacie doby na nové autá sú priam nekonečné. Lenže čo robiť, keď vám vaše súčasné auto už dosluhuje a problémy s motorom riešite na pravidelnej báze?

Ak potrebujete výrazne predĺžiť životnosť staršieho auta s poruchovým motorom, je potrebná oprava motora. Áno, znie to pochopiteľne, my však myslíme generálnu opravu, keďže problém čiastočných opráv je ten, že nikdy neobjavia blížiace sa ďalšie závady a tak sa pri vyťaženejšom vozidle môže stať, že servis budete navštevovať takmer tak často ako potraviny.

Žiadna skrytá závada neujde pozornosti

Ak ste už s nejakým autom generálku motora absolvovali, prípadne aspoň repas bloku motora, určite máte predstavu, o čo ide. Ak nie, vysvetlíme. Pri generálnej oprave motora je váš motor kompletne rozložený do poslednej súčiastky.

To dáva mechanikom v servise možnosť detailne skontrolovať každú jednu súčiastku, z ktorej sa váš motor skladá. Tie dobré sa opäť použijú, tie, ktoré už sú poškodené, prípadne by mali tendenciu vypovedať službu v blízkej budúcnosti, sa opravia, prípadne nahradia novými a motor sa následne opätovne zloží.

Čo to pre váš motor znamená? Jednoducho to, že aj keď má najazdených stovky tisíc kilometrov, funkčne bude opäť na úrovni nového motora. Je to síce náročná úloha nielen úkonovo, ale aj časovo, ale rozhodne stojí za to. Obzvlášť, keď takto zrepasovaný motor dokáže prežiť aj niektoré moderné motory „postihnuté“ downsizingom.

Zdroj obrázku: Fusionstudio / Shutterstock.com