Tipy na vylepšenie automobilu

Vylepšenie auta
5 660

Nielen mladí ľudia, ktorí si kúpia starší automobil, ale aj ľudia v stredných rokoch sa snažia spraviť všetko pre to, aby aj zo staršieho automobilu dokázali vykúzliť automobil, za ktorým sa budú všetci otáčať.

Ak by ste chceli automobil vylepšiť, máme pre vás tipy, ako na to. Na čo sa zamerať, ak chcete, aby váš automobil vyzeral lepšie?

Chiptuning

Zlepšenie jazdných vlastností je prioritou pre všetkých majiteľov starších automobilov. Dosiahnuť sa to dá, ak sa zameriate na chiptuning. Chiptuning je vlastne optimalizácia parametrov a softvéru riadiacej jednotky motora. Na čo to je vlastne dobré? Práve táto optimalizácia vám môže pomôcť zvýšiť výkon a krútiaci moment až o 40% a dokonca sa môže znížiť aj spotreba paliva až o 15%.

Keď sa rozhodnete pre chiptuning, zlepšíte jazdné vlastnosti a dokonca aj ušetríte palivo.

Športový výfuk

Predieravený výfuk môže spôsobiť fatálne následky. Ak ste spozorovali, že váš výfuk „nestíha“, neplní svoju funkciu na 100% a navyše začína hrdzavieť, skúste klasický výfuk vymeniť za kvalitnejší športový výfuk. Kvalitnejšie športové výfuky vám dodajú pôžitok z lepšej jazdy.

Deflektory

Protiprievanové lišty dokážete namontovať aj sami. Výfuk a chiptuning ale musíte zveriť automechanikom, resp. firmám, ktoré sa na toto špecializujú.

Ak chcete zmeniť vzhľad auta a zároveň počas jazdy mať prísun čerstvého vzduchu, budete potrebovať protiprievanové lišty známejšie ako deflektory. Zmenia vzhľad auta a zároveň zvýšia komfort všetkých cestujúcich počas jazdy. Ak chcete vylepšiť váš automobil, popracujte na tom, aby váš automobil šetril palivo, aby mal motor lepší výkon a aby výfuk, ktorý máte, bol v 100% stave. Čo sa týka estetických vylepšení, môže vám pomôcť inštalácia deflektorov, lakovanie hrdzavejúcich častí (oprava poškodeného laku). Pomôcť vám môže aj výmena starých zničených autokobercov za nové autokoberce.

Zdroj obrázku:
suchinan / Shutterstock.com