Štúdium v cudzine? Rozhodne áno!

Štúdium v zahraničí
3 202

Každý kto mal možnosť študovať v cudzine vie, že takáto skúsenosť je na nezaplatenie. Štúdium v Kanade, Británii, Rakúsku alebo v akejkoľvek inej krajine vás naučí jazyk a rozšíri obzory. Využiť sa dajú jazykové pobyty pre mládež, ale aj výmenné pobyty v rámci škôl na Slovensku a v zahraničí. Takže zbaľte si cestovné kufre a smelo do toho.

Cudzí jazyk bude hračka

Asi najväčšou výhodu a motiváciou pre jednoduché štúdium v Kanade alebo v inej krajine je cudzí jazyk. V cudzej krajine ste v podstate nútený komunikovať v angličtine alebo v materinskom jazyku danej krajiny. Komunikácia s domácimi, alebo inými zahraničnými študentmi je asi najrýchlejší a najprirodzenejší spôsob, ako sa naučiť jazyk.

Jazykové pobyty pre mládež sa týkajú stredoškolákov, ale možnosť študovať v zahraničí veľmi často využívajú hlavne vysokoškoláci. Okrem jazykových znalostí takto mladý človek spozná inú kultúru, iné fungovanie školstva a hlavne nových ľudí.

Iný prístup, iné osnovy

Nikdy nie je na škodu zažiť iný prístup. Týka sa to pochopiteľne aj školy. V inej krajine funguje veľa vecí inak a školstvo nie je výnimka. Prístup pedagógov, spôsob hodnotenia či osnovy môžu byť odlišné ako u nás. Pokiaľ vám nevyhovuje metóda výučby na Slovensku vyskúšajte niečo iné. Môžete tak získať novú motiváciu a chuť študovať a rozvíjať sa po všetkých stránkach.

Naučte sa samostatnosti

Zabudnite na „mama hotel“ a naučte sa starať o seba v pravom slova zmysle. Určite je dobré, ak pobyt absolvujete so spolužiakom alebo niekým známym. Tak či onak sa vo veľkej miere budete musieť spoliehať iba na seba. Samostatné bývanie, nové prostredie a nový ľudia so sebou prinášajú určité nástrahy, ktoré budete musieť zvládnuť. V mnohých prípadoch si študenti nájdu aj brigádu alebo prácu, čo je do budúcna iba výhodou. Tak čo, máte už chuť začať si baliť vaše veľké cestovné kufre?