Viete, aká je to biela diéta? Napovieme, že nepôjde o kilogramy

772

Pri slove „diéta“ sa nám väčšinou vybaví odopieranie si obľúbených (často nezdravých) jedál, či maškŕt, v snahe zbaviť sa nadbytočných kilogramov. Nie vždy však ide o kilogramy, ktoré nás trápia.

Podporte účinok bieliacich pásikov

Áno aj pri bielej diéte pôjde o obmedzenie niektorých konkrétnych potravín, či nápojov, ale nebude to za účelom menšieho čísla na váhe. Dôvodom, prečo si dať na určitý čas bielu diétu, je túžba po žiarivo bielom úsmeve.

Práve biela diéta by mala byť „doplnkom“ k používaniu bieliacich pásikov. Aby bolo jasné, nie je to nutnosť. Ak však túžite po dokonale bielych zuboch a chystáte sa začať používať bieliace pásiky, chcete predsa výsledný efekt čo najlepší, no nie?

Ako dlho je potrebné takúto diétu dodržiavať? Ak chcete maximálne možné vybielenie zubov a okrem bieliacich pásikov si chcete pomôcť aj bielou diétou, ideálne je začať pár dní pred používaním bieliacich pásikov, potom pokračovať počas celej doby bielenia a pokračovať aj 3 – 7 dní po skončení používania pásikov.

Najlepšie je diétu neporušiť, ale keď už k tomu príde, urobte potom toto

V čom spočíva takáto diéta? Ide o vyhýbanie sa tomu, čo výrazne farbí zuby. Z nápojov je to káva, kolové nápoje, červené víno, mrkvová a cviklová šťava, či zelený a čierny čaj. Z potravín je potrebné vynechať čučoriedky, cviklu, kečup, špenát, sójovú omáčku, či kari korenie. A ak fajčíte, pokúste sa fajčenie čo najviac obmedziť.

Biela diéta má oproti diétam na chudnutie jednu výhodu. Prehrešok sa dá oveľa ľahšie „zmazať“. Ak občas porušíte bielu diétu, je dobré ihneď vypiť pohár vody, ktorá aspoň čiastočne zmyje farbivá zo zubov. Ak ste práve doma, existuje ešte lepšie riešenie a to umytie zubov kefkou a pastou. Odporúča sa aj použitie škrabky na jazyk, ktorá odstráni farbivá na jazyku, keďže odtiaľ by sa inak mohli dostať práve na zuby.

Zdroj obrázku: Veles Studio / Shutterstock.com