Tipy pre krásne a zdravé zuby

Zdravé zuby
5 435

Každý z nás by chcel mať krásne a zdravé zuby. Niekedy však aj napriek starostlivosti nedokážeme svoje zuby chrániť a kazia sa nám. Žltnutie zubov, tvorba zubného kameňa, ale aj kazy sú veľmi nepríjemné pre každého z nás, nezávisle od veku.

Ak ale chcete krásne a zdravé zuby, ako to dosiahnuť, aby ste boli spokojní?

Pravidelné čistenie

Základom krásneho a zdravého chrupu je pravidelné čistenie. Čistiť zuby by sme si mali vždy po každom jedle, preto sa vôbec nehanbite a majte so sebou vždy v kabelke kefku so zubnou pastou a medzizubnými kefkami. Pravidelné čistenie sa ale musí vykonávať správne. Väčšina zubárov upozorňuje na to, že zuby si umývame nesprávne. Nevhodný spôsob umývania nemusí uškodiť až v takej miere, ako keby si zuby neumývame vôbec, avšak je potrebné naučiť sa zuby umývať si správne. Jedine pravidelným čistením dosiahnete krásne a zdravé zuby. Čo ale urobiť pre to, aby ste mali biele zuby? Odporúčame dôkladne bielenie zubov, ktoré vám pomôže docieliť to, aby ste mali krásny biely úsmev. Jedine kvalitné bieliace pásiky vám v tom môžu pomôcť.

Používajte kvalitné pomôcky

Odporúčame vám používať kvalitné pomôcky. Máme tým na mysli kefku s mäkkými štetinkami, ktorá nepodráždi ďasná a dôkladne vyčistí zuby. Potrebné sú aj medzizubné kefky, ktorých úlohou je odstrániť zvyšky potravín s medzizubných priestorov. Zubné kefky si pravidelne meňte. Mali by sme ich meniť po každom vírusovom ochorení hrdla. Môžete ich ale namočiť do horúcej octovej vody a nechať pôsobiť. Takto predĺžite životnosť ešte stále dobrej zubnej kefky.

Pomôcť vám môžu aj jednozväzkové kefky, ktoré pomáhajú vyčistiť najmä zuby múdrosti, čiže osmičky, ku ktorým je prístup komplikovanejší.

Ak chcete mať zdravé a krásne zuby, nezabúdajte sa čisteniu zubov viac venovať.

Zdroj obrázku:
MILA Zed / Shutterstock.com