Tipy, ako predĺžiť životnosť zariadenia vašej kúpeľne

Hydroizolácia kúpeľne
5 595

Rekonštrukcii kúpeľne sa po rokoch nevyhneme a ak vás rekonštrukcia kúpeľne čaká, robte všetko pre to, aby ste si vybrali kvalitné kúpeľňové vybavenie, ktoré vás ani po rokoch nesklame. Dôležitý nie je ani tak výber spotrebičov (práčky, sušičky), ako výber kúpeľňových skriniek, výber umývadla, vane, sprchového kúta, rebríkového radiátora, obkladu a dlažby.

Ako ale predĺžiť životnosť zariadenia vašej kúpeľne?

Hydroizolácia kúpeľne

Keďže kúpeľňa je vystavovaná vysokej vlhkosti prakticky neustále, je pochopiteľné, že pri rekonštrukcii musíme urobiť všetko pre to, aby vlhkosť neznehodnocovala vybavenie kúpeľne. Najrizikovejšími miestami sú škáry medzi obkladačkami. Počas kúpania /sprchovania ich zaprskáme a pri nesprávnom ošetrení sa nám práve v priestore medzi škárami dokáže objaviť pleseň.

Aby sme ale zabránili plesneniu priestoru medzi škárami, je dôležité, aby ste mysleli na hydroizoláciu. Vyberte kvalitný hydroizolačný materiál určený na hydroizoláciu celej kúpeľne. Práve hydroizolačný náter chráni medziškárové priestory pred rozmnožovaním baktérií a vznikom plesní.

Pravidelné utieranie mokrých plôch

Pri kúpaní a sprchovaní sa vám podarí zaprskať dlažbu, obklad, ale aj škáry. Ak ale chcete, aby vám zariadenie kúpeľne vydržalo, je dôležité utierať mokré plochy vždy po sprchovaní/ kúpaní/ umývaní kúpeľne. Použite na to savé švédske utierky. Jedny si nechajte na utieranie škár v blízkosti vane a sprchového kúta, druhé si nechajte na utieranie mokrých plôch kúpeľňového nábytku. Hydroizolácia vám v kúpeľni pomôže, avšak bez utierania mokrých plôch sa vám ale nepodarí predĺžiť životnosť zariadenia kúpeľne.

Dávajte pozor, aby nábytok bol z vodeodolného materiálu. Odporúčame kontrolovať tieto miesta – tesnenia vodovodných batérií, vaničky sprchových kútov, obkladačky za rebríkovým radiátorom, škáry pod kúpeľňovou predložkou a tesnenia dverí sprchového kúta/ vaňovej zásteny.