Zima a auto: Čo všetko by ste mali mať, aby ste jazdenie v zime zvládali bez problémov?

Auto
5 600

Aj keď zima nie je taká, aká by mala byť, v niektorých lokalitách dokáže vodičov poriadne potrápiť. Ak chcete byť na zimu 100% pripravený, je potrebné mať dobrú výbavu, ktorá vám uľahčí jazdenie v zime. Čo všetko by ste mali mať, aby ste zvládli jazdenie v zime bez problémov?

Nezávisle kúrenie

Aj vy ste už znechutení z toho, že kým sa vám ráno podarí nahriať motor, interiér auta a rozmraziť čelné sklo, tak to nejaký čas trvá? Raz a navždy sa toho môžete zbaviť a to tak, že si dáte nainštalovať kvalitné nezávislé kúrenie.

Nezávislé kúrenie od Pandory je však ale úplne iné, ako ostatné nezávislé kúrenia. Je cenovo prijateľné a jeho výhodou je to, že ho je možné ovládať na diaľku. Z pohodlia domova si tak budete môcť nastaviť teplotu interiéru a nestane sa vám, že keď prídete do auta, bude vám neznesiteľná zima.

Nezávislé kúrenie od Pandory sa teší veľkej obľube práve svojej jednoduchosti a vysokej kvalite. Nízke teploty vás teda nemôžu prekvapiť. Ponúka funkciu diaľkového štartu a zobrazenie interiérovej teploty, takže klasické nezávislé kúrenie od iných značiek vám bude úplne zbytočné.

Fólia na predné sklo

Ak ale neplánujete investovať do nezávislého kúrenia, ako ochranu čelného skla by ste mali používať veľkostne vyhovujúcu fóliu na predné sklo. Ochráni vám sklo pred námrazou a vy tak ráno nestrávite veľa času práve čistením predného skla.

Vždy si po príchode domov skontrolujte, aké teploty majú byť v noci. Ak hlásia mráz, neváhajte a vyťahujte fóliu.

Potom, čo dáte fóliu, si zamknite auto. Zabezpečenie vášho auta by ste nemali podceňovať.

Štartovacie káble a snehové reťaze

Ak máte starší automobil, resp. automobil so staršou autobatériou, je potrebné počas zimy nosiť so sebou v kufri aj štartovacie káble. Nikdy neviete, kedy sa vám na cestách môže stať to, že po opätovnom naštartovaní auta vôbec nenaštartujete.

Ak plánujete cestovať cez horské prechody, alebo v blízkosti nich žijete a pravidelne nimi prechádzate, majte v kufri aj snehové reťaze.

Zdroj obrázka:
Song_about_summer / Shutterstock.com