Trápi vás nedostatok dažďovej vody a absencia kanalizácie? Máme pre váš riešenie

Žumpa
5 678

Aj keď zimná sezóna je v plnom prúde, mnohí majitelia rodinných domov a záhradiek premýšľajú nad budúcou záhradkárskou sezónou. V mnohých lokalitách na Slovensku sa majitelia rodinných domov a záhradiek trápia s nedostatkom dažďovej vody a absenciou kanalizácie. Ako sa ale týchto problémov zbaviť?

Nedostatok dažďovej vody

Pri nedostatku dažďovej vody trpí najmä trávnik a úroda na záhrade. Polievať pitnou vodou je zbytočné plytvanie, no niekedy sme nútení používať aj pitnú vodu vzhľadom na nedostatok dažďovej vody. Zbierať dažďovú vodu do plastových sudov príde niekomu efektívne, no sudy zaberajú veľa miesta a aj tak voda v sudoch nepostačuje na polievanie záhradky najmä v letných horúčavách. Nedostatok dažďovej vody môžete vyriešiť práve kúpou a dovozom novej nádrže na dažďovú vodu. Jedná sa o nádrže, ktoré sú umiestnené pod zemou a ich úlohou je zbierať a uchovávať dažďovú vodu napríklad aj na polievanie záhrady. Vodu si jednoducho podľa potreby vyčerpáte a použijete ju na zavlažovanie záhrady. Výhodou nádrží je aj ochrana vody pred rozmnožovaním sa baktérií, ktoré by mohli úrode uškodiť.

Absencia kanalizácie

Ak žijete v lokalite, kde stále nie je prípojka na kanalizáciu, odporúčame vám investíciu do kvalitnej žumpy 12m3. Jedná sa o najpredávanejšiu žumpu vo všeobecnosti. Najväčší záujem o žumpy tejto veľkosti je o dvojkomorové žumpy. Pre vás to bude výhoda najmä preto, lebo tieto žumpy nepotrebujú pravidelný vývoz odpadových vôd/ splaškov, ale dokážu odpadové vody prečistiť v rámci svojej konštrukcie.

Aby ste ale mohli mať takéto žumpy, pravdepodobne si budete musieť pripraviť jamu, kde vám vozidlo, ktoré vám privezie vašu dvojkomorovú žumpu, žumpu aj vloží.

V prípade, že žumpa bude na mieste, kde pravidelne chodíte autom, potrebujete mať aj prejazdovú dosku.