Tipy ako si zariadiť oddychový kútik v exteriéri

Exteriérová vírivka
5 640

Pomaly, ale isto sa nám začne jar a viacerí z vás už pomaličky, ale isto začínate uvažovať nad tým ako si skrášliť exteriér, záhradu a terasové priestory. Ak plánujete nanovo zariaďovať oddychový kútik v exteriéri, poradíme vám pár skvelých tipov, ako si zariadiť oddychový kútik.

Vírivka

Potreba oddýchnuť si, vychutnávať si hydromasáž a zároveň sa kochať krásnymi výhľadmi na okolie vám ponúknu exteriérové vírivky. Jedná sa síce o finančne náročnejšiu investíciu, no ak sa nebojíte investovať viac peňazí, získate kvalitnú vírivku, ktorá vám bude slúžiť roky. Máte na výber z voľne stojacich víriviek a zapustených víriviek, ktoré budú drahšie, avšak ich luxusný vzhľad vás presvedčí, aby ste si vybrali práve tieto vírivky. Pri výbere klasickej vírivky (nie nafukovacej) sa sústreďujte predovšetkým na to, aby vírivka mala luxusný vzhľad, aby mala stabilnú konštrukciu, väčší počet masážnych trysiek a samozrejme dlhšiu životnosť.

Pre voľne stojace vírivky potrebujete myslieť aj na prípravu miesta, kde bude umiestnená táto vírivka. Povrch musí byť rovný, pevný, odolný, jednotný.

Travertínové exteriérové dlažby

V oddychovom kútiku nesmie okrem dobrej akrylátovej vírivky, ktoré patria k najkvalitnejším, chýbať aj priestor, kde umiestnite sedenie. Odporúčame vám tento priestor si spevniť a pripraviť na novú dlažbu. Ako novú dlažbu si vyberte luxusné travertínové dlažby, ktoré budú perfektne ladiť k parádnym vírivkám, ktoré ste si zaobstarali.

Travertínové exteriérové dlažby sú odolné, sú príjemné na dotyk, ľahko sa udržiavajú a majú luxusný dizajn, čo je ich veľkou prednosťou.

Masívna drevená lavica

Ak chcete v oddychovom kútiku tráviť veľa času, potrebujete okrem peknej dlažby a vírivky aj masívnu drevenú lavicu s pohodlnými podsedákmi. Masívna drevená lavica vám poskytne pohodlné sedenie a zároveň dokáže odolávať výkyvom počasia po dlhé roky.