Ako sa zorientovať v toneroch a vybrať ten správny?

Tonery do tlačiarne
5 649

Tlačiarne sú neodmysliteľnou súčasťou takmer všetkých domácností a je pochopiteľné, že ak chceme, aby fungovali, je potrebné pravidelne meniť toner. Ponuka tonerov je ale v súčasnosti veľká a zorientovať sa v nej bude pomerne náročné.

Ako sa ale zorientovať v toneroch a vybrať ten správny?

Laserová a atramentová tlačiareň

Ak sa chcete zorientovať v toneroch a vybrať ten správny, musíte si zistiť, aký typ tlačiarne máte. Ak máte laserovú tlačiareň, potrebujete laserové tonery. Ak ale máte doma ešte atramentovú tlačiareň, musíte si kupovať atramentové náplne do tlačiarne.

Vždy si najprv ujasnite toto a až potom si choďte kupovať nové tonery. Pozor, ak máte doma tlačiareň známej značky HP, musíte kupovať nové náplne do tlačiarní HP.

Originálne tonery

Ak by ste potrebovali najkvalitnejšie tonery Canon do vašej tlačiarne tej istej značky, tonery vyberajte v ponuke originálnych tonerov. Sú to tonery, ktoré sú síce najdrahšie, ale kvalitou sú najlepšie. V prípade originálnych tonerov budete musieť platiť aj za značku, nakoľko práve tieto tonery vyrábajú firmy, ktoré vyrábajú aj tlačiarne. Máte istotu, že tento toner vám poskytne 120% spoľahlivosť tlače a má dlhú životnosť, čiže nevysychá.

Pri tlačení je dôležitá kvalita tlače, aby text/ obrázok bol výrazný a čitateľný. Ak vám nezáleží na sume, ale chcete kvalitu, lepšie ako originálne tonery nezoženiete.

Kompatibilné tonery

Jedná sa o cenovo dostupné tonery, ktoré sú vhodné pre všetkých. V ponuke nájdete aj obľúbené kompatibilné tonery Canon. Nezaplatíte za ne tak veľa, ako za originálne, avšak sú kvalitou podobné originálnym tonerom. Kompatibilné tonery môžeme považovať za najpredávanejšie, nakoľko sú kvalitné a zároveň nie sú tak drahé ako originálne.

Renovované, repasované tonery vám ale príliš neodporúčame kupovať. Nie sú také kvalitné a navyše veľmi rýchlo vysychajú, čo určite neoceníte. Sú však zo všetkých tonerov najlacnejšie a práve preto majú stále svoju „fanúšikovskú základňu“.

Zdroj obrázka:
rawcapPhoto / Shutterstock.com