Činnosti, ktorým by ste sa mali venovať hneď po príchode jari

Čistenie striech
3 087

Záver januára sa nezadržateľne blíži, no už teraz vieme povedať, že tohtoročná zima bola na zrážky veľmi chudobná. Odzrkadlí sa to aj na hladine podzemnej vody, ktorá bude klesať a na jar nás môžu potrápiť veľké suchá, ktoré ovplyvnia budúcoročnú úrodu.

Ak ale žijete na dome a máte vlastnú záhradku, určite sa už neviete dočkať, kedy sa pustíte do čistenia záhradky a celého dvora a budete si vychutnávať prvé teplé jarné lúče.

Ktorým činnostiam by ste sa ale mali venovať hneď po príchode jari?

Natieranie striech

Po zime, aj keď nebola taká mrazivá, na akú sme boli zvyknutý pred pár rokmi, je potrebné zrealizovať náter strechy. Natieranie striech je veľmi dôležité, nakoľko dokáže predĺžiť životnosť strechy a chrániť ju pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi ako napríklad vlhkosťou, mechanickými vplyvmi (sneh, vietor), ale aj pred riasami, hubami, či plesňami.

Ako veľmi dobre viete už od stavby domu, strecha patrí k nákladným položkám a ak by sa starostlivosť o ňu čo i len trochu zanedbala, mohlo by to spôsobiť fatálne následky.

Ak máte obavy, že by ste náter nedokázali spraviť profesionálne, objednajte si natieranie striech u firmy, ktorá sa na to špecializuje.

Čistenie fasády

Životnosť fasády nie je neobmedzená a pod vplyvom počasia a vonkajších podmienok sa fasáda znehodnocuje. Stráca farbu, v horšom prípade môže praskať.

Ak ale chcete, aby fasáda vydržala niekoľko desaťročí, je potrebné vždy po zime si najať firmu, ktorá vám zabezpečí profesionálne čistenie fasád.

Okrem fasády je nutné zamerať sa aj na čistenie odkvapov a žľabov. Zo strechy vám môže splaviť zvyšky mokrého lístia, ktoré vám ostalo na streche.

Na čistenie fasády používajú firmy kvalitné vysokotlakové zariadenie a následne aplikujú na celú fasádu penetračný náter, ktorý ochráni fasádu pred nečistotami a vonkajšími vplyvmi.

Zdroj obrázka:
s_oleg / Shutterstock.com