Jednoduché tipy, ako modernizovať kuchyňu

Moderná kuchyňa
10 587

Každý z nás túži po modernom vybavení domácnosti. Trendy sa však neustále menia a nie je reálna šanca zakaždým sa im prispôsobovať.

Ak ale chcete modernizovať kuchyňu, na čo by ste sa mali zamerať?

Reorganizácia riadov

Ak máte chaos v usporiadaní riadov a kuchynských pomôcok, choďte rad za radom a vyberajte všetky skrinky kuchynskej linky na jedálenský stôl a začnite s reaorganizáciou riadov. Nekombinujte poháre/ hrnčeky s miskami a taniermi. Nájdite každej dôležitej kuchynskej pomôcke svoje miesto, kde ju ľahko nájdete a zároveň ju budete mať po ruke.

To, čo nepoužívate, ponúknite svojim príbuzným. Môže sa jednať o praktické kúsky, ktoré vy síce nevyužívate, ale sú ešte použiteľné. Ak máte zásuvkové výsuvy a viacero takýchto šuflíkov, určite nechcete, aby vám v nich zavadzali.

Kúpte novú záclonu/ záves

Vytvorenie príjemnej atmosféry dokáže aj záclona alebo záves. Ak máte v kuchyni zažltnutý záves, či záclonu, nahraďte ju novou záclonou, či závesom. Krásne osvieži kuchynský priestor a zároveň ho aj zútulni. Oceníte to najmä, ak máte v kuchyni aj jedálenský stôl so stoličkami.

Závesné police pri kuchynskej linke

Ak máte v malých pohároch usušené rôzne bylinky, poprípade máte v nich koreničky, potrebujete priestor na to, aby ste si ich mali kam zavesiť. Kúpte si závesné police a umiestnite si na ne koreničky/ sušené bylinky v pohároch, alebo aj kvetináče z čerstvými bylinkami. Závesné police sa pripevňujú inak ako vrchné skrinky s kvalitnými výklopnými a sklopnými systémami. Všetko ale nájdete v návode.

Sklenené uzatvárateľné poháre na potraviny

Máte problém s uskladnením múk, strúhanky, práškového cukru a neviete, kde ich dávať, aby ste ich mali po ruke, no zároveň, aby sa vám balenie neznehodnocovalo? Skúste tieto sypké potraviny vysypať do sklenených uzatvárateľných pohárov na potraviny. Uzatvárateľné dobre tesniace zatváranie zabránia vlhnutiu potravín a uľahčujú vám manipuláciu s nimi.

Je lepšie mať v kuchynskej linke uložené múky, strúhanku, či práškový cukor v sklenenej nádobe ako v pôvodných papierových obaloch.

Zdroj obrázka:
Photographee.eu / Shutterstock.com