Čo vám môže pomôcť zvýšiť bezpečnosť na pracovisku?

Bezpečnosť na pracovisku
5 600

Z roka na rok pribúda počet pracovných úrazov a zamestnávatelia ani napriek týmto nepriaznivým udalostiam nemajú záujem zvýšiť bezpečnosť na pracovisku. Zvýšiť bezpečnosť na pracovisku sa dá rôznymi spôsobmi. Niekedy stačí naozaj málo a zamestnancom vytvoríte lepšie podmienky a zvýšite produktivitu.

Čo vám môže pomôcť zvýšiť bezpečnosť na pracovisku?

Protišmykové pásky (aj na schody)

Schody sú rizikovým miestom v každej firme. Skúste preto kúpiť protišmykové pásky na schody a znížiť tak riziko pádu. Protišmykové pásky sa predávajú v troch hlavných triedach, pričom na vonkajšie schody sa používajú pásky najhrubšieho zrna. Okrem hrubého zrna nájdete bezpečnostné pásky v týchto dvoch triedach – štandardné zrno a extra hrubé zrno.

Ak potrebujete nové protišmykové pásky aj do kancelárie, vyberajte si neabrazívne protišmykové pásky, ktoré budú odolné voči vode.

Ak mávate časté elektrické výpadky, do výrobných hál a skladových priestoroch dávajte svietiace pásky, čiže pásky, ktoré svietia v tme, čím uľahčujú zamestnancom orientáciu v priestore.

Reflexné pásky (aj na autá)

Dobrá viditeľnosť by mala byť pre zabezpečenie bezpečnosti na pracovisku prioritou a preto okrem zaobstarania protišmykových pások nielen na schody, ale aj na zábradlia, si kúpte si reflexné pásky na autá. Dajú sa využiť nielen na zviditeľnenie áut, ale aj strojov, čím vlastne zvýšia bezpečnosť a zamestnanci tak budú vedieť rozoznať aj z diaľky pracovné stroje.

Môžete nimi označiť aj ostré výčnelky, ktoré predstavujú potencionálne nebezpečenstvo.

Ak chcete zvýšiť bezpečnosť na pracovisku, začnite tým, že označíte nebezpečné miesta/ stroje na pracovisku, aby včas upozornili zamestnancov. Zabránite tak množstvu pracovných úrazov a zatraktívnite zároveň aj pracovné pozície. Keď budú uchádzači o prácu o vás vedieť, že podnikáte potrebné kroky k zníženiu pracovných úrazov, stávate sa pre nich atraktívnejšími.

Zdroj obrázka:
Love Silhouette / Shutterstock.com