Čoho sa pri zariaďovaní domácej kancelárie držať?

Zariadenie domácej kancelárie
5 590

V súčasnej pandemickej situácii mnohí ľudia pracujú z domu. Tí, ktorí mali doma vytvorenú domácu kanceláriu, sa môžu práci na home office venovať okamžite. Tí, ktorí ale takéto niečo nemali zariadené, si to musia najskôr zariadiť. Pracovať za kuchynským stolom, či v spálni na posteli nie je pohodlné.

Čoho sa ale pri zariaďovaní domácej kancelárie držať?

Dobré osvetlenie pracovnej plochy

Pri zariaďovaní domácej kancelárie, pracovne je potrebné prihliadať na svetlo. Plocha pracovného kancelárskeho stola musí byť dostatočne osvetlená. Ak pracujete celý čas len pri počítači, aj tak je potrebné, aby plocha kancelárskeho stola bola dôkladne osvetlená. Kým po zotmení môžete využívať svetlo zo stolnej lampy, počas dňa potrebujete prirodzené svetlo.

Odporúčame preto domácu kanceláriu zariaďovať tak, aby sa kancelársky stôl nachádzal pri zdroji prirodzeného svetla, pri okne. Ak plánujete používať aj tlačiarne s najlepšími tonermi, aj ona by mala byť v blízkosti okien. Tú však nemusíte mať priamo na pracovnom stole, na ktorom máte aj počítač/notebook.

Kvalitné a bezpečné sedenie

Ak sa púšťate do zariaďovania domácej kancelárie, je veľmi dôležité okrem dobrého osvetlenia pracovnej plochy myslieť aj na kvalitné a bezpečné sedenie. Odporúčame vám zainvestovať do kvalitnejšej ergonomickej kancelárskej stoličky. Tým, že budete hodiny sedieť za počítačom, potrebujete, aby váš chrbát, kríže boli chránené.

Počas home officu si robievajte aj pauzy na ponaťahovanie sa. Pohyb nebudete mať len vtedy, ak si pôjdete vymeniť tonery za nové tonery Brother. Potrebujete sa aj ponaťahovať, rozhýbať stuhnuté svalstvo, aby vás neprekvapil chrbát.

Riziko vzniku problémov s chrbtom ale znížite práve ergonomickou kancelárskou stoličkou.

Zdroj obrázku:
Photographee.eu / Shutterstock.com