Modernizujte kúpeľňu a využite všetky dostupné možnosti

Umývadlo
5 611

Kúpeľňa ako jedna z najvyužívanejších miestností domácnosti býva najviac ohrozená vysokou vlhkosťou. Ak hodnoty vlhkosti stúpnu na kritickú hranicu, v týchto priestoroch sa môžu objaviť a rozmnožovať plesne.

Modernizácii kúpeľne sa ale časom nevyhneme. Ak ale plánujete modernizovať, využite všetky dostupné možnosti a zariaďte si kúpeľňu tak, aby ste si aj o pár rokov mohli povedať, že táto investícia sa oplatila.

Kvalitný obklad, dlažba a škárovacia hmota

Základom akejkoľvek modernizácie je investícia do obkladu, dlažby a kvalitnej škárovacej hmoty. Práve od tohto závisí, ako dlho vám kúpeľňa vydrží po rekonštrukcii. Vyberajte nadčasový obklad a dlažbu, ktorá sa hodí do priestoru, bude v štýle, ktorý preferujete a hlavne bude pasovať k modernému vybaveniu kúpeľne, čiže k vani, sprchovému kútu, vodovodným batériám, ale aj k umývadlu, či rebríkovému radiátoru.

K obľúbeným značkám technického vybavenia jednotlivých súčastí kúpeľne, napríklad odtokovej súpravy, či ovládacieho tlačidla WC, patrí aj značka Geberit. Ak chcete kvalitu, práve Geberit vám ju ponúkne.

Čo sa týka výberu obkladu a dlažby, uprednostňujte svetlé odtiene, neutrálne farby. Tie sú nadčasové a o pár rokov budú stále moderné. Medzi tieto farby radíme – bielu, béžovú, smotanovú, jemnú marhuľovú, sivú, ale aj hnedú. Môžete zvoliť aj kombináciu bielej a čiernej. Odporúčame ale hlavne vo väčších kúpeľniach s oknom, nakoľko čierna priestor zmenšuje.

Škárovacia hmota musí byť vodeodolná a nesmie plesniam poskytnúť priestor, aby sa šírili. Vyberajte škárovacie hmoty, ktoré odolávajú vlhkosti, špine a jednoducho sa udržiavajú.

Biely kúpeľňový nábytok

Nech už si vyberiete akýkoľvek obklad a dlažbu, nepohrdnite bielym kúpeľňovým nábytkom. Značka Villeroy Boch ponúka moderné, štýlové a kvalitné kúpeľňové vybavenie založené na použití najkvalitnejších komponentov. Ak chcete štýlové kúpeľňové umývadlo, či moderné záchodové dosky, vždy vyberajte biele. Je štýlové a hlavne nadčasové. Veď predsa už roky vyhráva práve táto farba, tak prečo to meniť práve teraz?

Zdroj obrázku: F.Schmidt / Shutterstock.com