Viete ako sa správne starať o pokožku na tvári, a to nielen počas zimy?

Starostlivosť o pleť
5 666

Pokožka na tvári je vystavovaná vonkajším vplyvom azda najviac a práve preto čoraz viac žien má problémy predovšetkým s touto časťou tela. S pribúdajúcimi rokmi sa elasticita výrazne znižuje a vidieť to aj na množstve vrások.

Starostlivosť o pleť nesmieme podceniť už v mladšom veku. Okolo tridsiatky začína pleť strácať svoju elasticitu a práve v tomto období by sme mali podnikať potrebné kroky, aby ste nepodcenili starostlivosť o ňu.

Viete ale ako sa správne starať o pokožku na tvári, a to nielen počas zimy?

Pravidelné čistenie a odličovanie

Po každom dni by sa mala pokožka na tvári dôkladne vyčistiť. Čistenie a odličovanie pleti je dôležité a takto dokážete predísť predovšetkým vznikajúcemu akné. Liečba akné sa dá podstúpiť aj na špecializovaných klinikách. Ak ale ešte nemáte problémy s akné, nepodceňujte pravidelné čistenie a odličovanie pleti.

Ak by ste sa neodlíčili, zvyšky make-upu by upchali póry, čo by spôsobilo zápalový proces, ktorý by ste videli na tvári v podobe bolestivých hnisajúcich vyrážok.

Používajte kvalitné prípravky na odličovanie. Nikdy ale nepoužívajte odličovací tampón aj na čistenie pleti, aj na čistenie očí.

Hydratácia pokožky

Po odlíčení odporúčame tvár opláchnuť čistou vodou, jemne poutierať uterákom určeným na tvár a následne aplikovať krém, či BIO organický olej. Uprednostňujte menej dráždivé kozmetické prípravky na tvár, ktoré pokožku nedráždia pálením a vznikom červených fľakov. Akonáhle toto spozorujete po aplikácii kozmetiky na tvár, okamžite skončite s jej používaním. Môžete byť totiž alergická na niektorú zo zložiek.

Teraz v zime odporúčame hydratáciu pokožky na tvári viackrát denne. Nízke teploty a prechody z exteriéru do interiéru spôsobujú extrémne vysúšanie pokožky, čo môže mať vplyv aj na vznik vrások. Vrásky sú nočnou morou mnohých žien, avšak hydratácia pokožky a jej výživa zvnútra dokážu proces starnutia spomaliť.

Konzumujte preto potraviny, ktoré obsahujú vitamíny A, C a E.

Zdroj obrázku:
Martin Lauge Villadsen / Shutterstock.com