Ako zariadiť detskú izbu, ktorú vaši najmenší ocenia

Detská izba
3 042

Zariaďovať detskú alebo študentskú izbu je vždy výzva. Každý chce svojim deťom dopriať to najlepšie. Pre perfektnú detskú izbu je však dôležitý najmä nábytok, ale aj drobnosti ako posteľné obliečky, pekné závesy či úložné priestory. Najmä školáci a študenti ocenia aj výškovo nastaviteľný stôl a zdravotnícke stoličky, ktoré nepatria iba do ambulancii.

Prispôsobte ju veku

Dieťa v predškolskom veku má iné predstavy aj potreby ako veľký školák. Detský nábytok sa vyrába tak, aby bol bezpečný. Používať by sa mali iba netoxické materiály a nátery, hrany by mali byť zaoblené. Časom bude samozrejme potrebné vymeniť detský nábytok za ten študentský. Určite sa ale neoplatí za každú cenu šetriť.

Doplnky ako koberce, pestrofarebné posteľné obliečky, závesy a podobne sú iba doplnky, ktoré ale v končenom dôsledku môžu vytvoriť jedinečnú izbu. Na týchto veciach sa čo-to ušetriť dá. Nábytok a hlavne matrac by mali byť kvalitné. Keď z neho deti vyrastú dá sa predať alebo darovať.

Prispôsobivý nábytok

So školopovinnými deťmi to môže byť náročnejšie aj čo sa týka nábytku. Preto bol vymyslený rastúci nábytok, ktorý dokáže rásť spolu s deťmi a prispôsobí sa im. Špeciálny výškovo nastaviteľný stôl je jedným z nich. Výška sa dá prispôsobiť dieťaťu aj činnosti, ktorej sa venuje. Niektoré modely sa dajú zdvihnúť do takej výšky, aby sa pri stole dalo aj stáť. Takúto zmenu privítajú najmä študenti, ktorý presedia hodiny za stolom pri učení či rysovaní.

Pri stoličkách nie je problém s prispôsobením. Kancelárske stoličky aj kreslá sú prakticky všetky výškovo nastaviteľné. Bežné je nastavenie opierky chrbta a niekedy aj lakťových opierok. Univerzálne zdravotnícke stoličky, ktoré môžete vidieť nie iba v zdravotníckych zariadeniach, ale aj v rôznych učebniach alebo kozmetických salónoch sú na tom lepšie. Spĺňajú ergonomické požiadavky, sú pohodlné a odolné voči presedeniu. Všetko dôležité kritériá, ktoré vaše deti určite ocenia.