Čo je najdôležitejšie pri výbere tlačiarne? To, čo budete tlačiť

13 343

V súčasnosti vie byť nakupovanie rôznej elektrotechniky veľmi ťažké. Ako dôvod však teraz nemyslíme globálny nedostatok čipov, ktorý spôsobil nedostatok niektorých druhov tovaru. Mysleli sme opačný prípad a to ten, že ponuka je obrovská a zákazník niekedy nevie, kde s výberom začať.

Pri tlači dokumentov oceníte laserovú tlačiareň

Platí to aj pri kúpe tlačiarne do domácnosti. Tá môže byť užitočným pomocníkom, keďže v každej domácnosti je občas potrebné niečo vytlačiť. A zaťažovať s tým známych, či „letieť“ do mesta sa nechce nikomu. Obzvlášť, ak ide len o pár stránok. Nesprávnym výberom však môže eufória z vlastnej tlačiarne veľmi rýchlo opadnúť a vystrieda ju frustrácia.

Ako si teda vybrať ideálnu tlačiareň? Je potrebné sa rozhodnúť, akú technológiu tlače preferujete. Bude pre vás vhodnejšia atramentová alebo laserová tlačiareň? Záleží to hlavne od toho, čo sa chystáte tlačiť.

Ak budete tlačiť výlučne dokumenty a jednoduchú grafiku, kúpte si laserovú tlačiareň. O niečo vyššia obstarávacia cena sa vám rýchlo vráti na spotrebnom materiáli, keďže úsporné tonery HP dokážu vytlačiť násobne viac stránok ako ich atramentové protipóly.

Vaše fotografie ožijú vďaka atramentovej tlačiarni

V prípade, že si budete chcieť tlačiť aj fotografie v dobrej kvalite, rozhodne si vyberte atramentovú tlačiareň. Dôvod? Laserové tlačiarne nedokážu vytlačiť fotografie v takej kvalite ako atramentová tlačiareň.

Ak si porovnáte rovnakú fotografiu vytlačenú na laserovej tlačiarni s tonermi a na atramentovej pomocou náplne HP 300 a farebných náplní, kvalita bude jednoznačne v prospech atramentovej tlačiarne. A rozdiel to bude výrazný. Okrem toho vás v prípade kúpy atramentovej tlačiarne poteší aj nižšia obstarávacie cena.

„Daňou“ za spomenuté výhody sú však väčšie náklady na tlač, riziko zaschnutia atramentových trysiek pri dlhšom nepoužívaní a taktiež aj pomalšia tlač. I keď v tomto poslednom parametri už nie sú rozdiely také výrazné ako v minulosti.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com