Dámska móda na koniec jari

Dámska móda
5 720

Podľa kalendára sa síce jar blíži k svojmu záveru, podľa počasia to však vyzerá, ako keby bola ešte len na začiatku. A preto pri nakupovaní oblečenia netreba obzerať už len krátke sukne a letné topy.

Ochráni pred vetrom a navodí štýl

Nielen večer, ale pri teplotách posledných dní ešte aj cez deň, nájdu svoje využitie štýlové jarné bundy. Tie nemusia byť také teplé ako zimné bundy a tak sa pri ich nákupe môžete viac riadiť štýlom ako funkčnosťou.

Samozrejme, jarná bunda by mala spĺňať aj svoj účel, ale keďže pravdepodobne väčšinu času ju budete nosiť prehodenú bez zapínania, neočakáva sa, že musí výnimočne hriať. Skôr chrániť hlavne ruky pred ešte stále nepríjemným chladným vetrom.

Keďže jarné bundy sa často nosia nezapnuté, môžete to využiť a ladiť jarnú bundu k oblečeniu, ktoré budete nosiť pod ňou. A spolu s kombináciou vhodných nohavíc, môžete vytvoriť množstvo štýlov. Od elegantných až po retro, ku ktorému sa skvelo hodia nestarnúce rifľové bundy alebo „motorkársky“ štýl s koženou bundou doplnenou koženými nohavicami, či športový štýl s ležérne pôsobiacou bundou v kombinácii so športovými legínami.

Chodidlá dostanú slobodu

A keď konečne prídu tie letné teploty, ktoré meteorológovia pôvodne sľubovali už na koniec mája, príde vhod mať pripravené pekné dámske šľapky, ktoré dodajú vašim chodidlám slobodu, keďže nebudú musieť byť počas dlhých dní mimo domu „zamurované“ v topánkach. Okrem toho určite nejednej z vás nosenie šľapiek pripomenie letné dovolenky pri mori, ktorých sa hádam všetci čoskoro dočkáme.

Ak ste pod jarnou bundou nosili topy s krátkymi rukávmi alebo bez nich, určite sa vám zídu, aj keď teploty konečne stúpnu. Už k nim len zladiť krátke nohavice, prípadne sukňu, obuť šľapky a môžete vyraziť do rozpálených ulíc. A konečne nebudete musieť riešiť, či ste sa dostatočne teplo obliekla.

Zdroj obrázka:
Olesya Kuprina / Shutterstock.com