Jasná – stredisko, kde si zašportujete, ale aj zrelaxujete

Ubytovanie Jasná
3 016

Slovensko je krásna krajina. Máme tu viacero pekných kultúrnych, ale aj prírodných pamiatok, ktoré by sme aspoň raz za život mali navštíviť.

Ak uvažujete nad tým, kde by ste išli na dovolenku, keď sa situácia zlepší, odporúčame vám ísť dovolenkovať práve do Jasnej.

Súčasť Demänovskej doliny

Stredisko Jasná je vám možno známe skôr ako lyžiarske stredisko. Je však otvorené a pomerne veľmi dobre navštevované aj cez letnú sezónu. Keďže Demänovská dolina patrí k Nízkym Tatrám, o prechádzky a turistiku nebude núdza. Počas letnej sezóny vám odporúčame navštíviť Demänovské jaskyne, ktorá sa nachádzajú na začiatku tejto doliny. Nezabúdajte sa ale primerane obliecť. Kým vonku môže byť okolo 30ºC, v jaskyni bude tesne nad nulou. Dlhé nohavice a mikiny sú preto povinnosťou.

Jasná je súčasť Demänovskej doliny a ak chcete bývať v modernom hoteli v Jasnej, nemusíte sa báť, takýchto hotelov je tu neúrekom. Za posledné roky sa zvýšili ubytovacie kapacity v tomto stredisku, takže si každý návštevník, dovolenkár príde na svoje.

Chop, Ďumbier, Dereše, Vrbické pleso

Ak si zaplatíte ubytovanie v Jasnej, odporúčame vám ísť na turistiku. Vo všeobecnosti sa najviac odporúča Chopok, Ďumbier, ale ak chcete ísť na nenáročnú turistiku mimo týchto najznámejších trás, vyskúšajte Dereše. Ďumbier je najvyšší vrchol Nízkych Tatier a je to síce dlhšia turistika, no nie je až taká fyzicky náročná ako niektoré vysokohorské turistiky vo Vysokých Tatrách. Jedná sa o turistiku po hrebeni, čo zvládnete, aj keď nemáte ktovieakú kondíciu.

Zároveň vám odporúčame spraviť si prechádzky po celej Demänovskej doline, ale aj k Vrbickému plesu – najznámejšiemu ľadovcovému plesu v Nízkych Tatrách. Nie je také veľké ako plesá vo Vysokých Tatrách, jeho okolie je však ideálne na mentálny oddych. Prechádzka okolo plesa vás nabije energiou.